Začněte měnit svět kolem Vás už dnes!

Prosím VSTUPTE do naší prodejny v Jihlavě. Máme tu pro vás veškeré pomůcky pro patchwork, velkou nabídku bavlněných látek a příjemný a milý personál:)

Jsme tu pro Vás, abychom Vás naučili základy patchworku pomocí kurzů pro úplné začátečníky. Chceme ve Vás probudit nejen vášeň pro patchwork, ale také chceme poznat Vaše zkušenosti a hlavně se s vámi podělit o nápady, rady a inspirace. Můžete si zde také vyzkoušet quiltovací stroje švýcarské značky Elna nebo si dokonce výtvor na nich proquiltovat.

Kdo je kreativní a šití ho baví, může pravidelně navštěvovat náš CLUB VYSOČINA, kde šijeme, tvoříme, klábosíme a to vše s fain lidmi:)

Najdete nás nejen na těchto webových stránkách, ale také na facebooku či v našem kamenném obchodě v Jihlavě.

Těšíme se na Vaši návštěvu a také na účast v kurzech patchworku.

Radka

Co je to vlastně patchwork?

Hra s látkou, tvarem a barvou. Je to technika sešívání barevných kousků látek, které spolu vytvářejí různé geometrické vzory. Výsledný patchwork je pak spojen s dalšími vrstvami látky a je ještě ozdobně prošíván ozdobnými stehy. Prošitý patchwork se nazývá quilt. Původně se jednalo výhradně o ruční práci, dnes vám prácí zpříjemní speciální šicí stroje, na kterých můžete patchwork tvořit. 

Kde se vůbec patchwork vzal?

První práce pocházejí ze starého Egypta, vznikly před více než 3000 lety. Obchodníci pak patrně přivezli techniku do Číny a do Japonska. V 11. století se dostala prostřednictvím křižáků do Anglie. Patchwork se zprvu užíval ke zhotovování hřejivých oděvů pod brnění, v 16. a 17. století se z něj začaly dělat pokrývky. Přikrývky na postel existovaly hlavně v jižní Francii a v Anglii, kde bývaly od roku 1750 vyšívané barevnými nitěmi. Teprve později se přešlo z nutnosti znovu využít staré látky k úspornější patchworkové technice. S odchodem průkopníků do Ameriky se dostala na tento kontinent a tam se stala lidovým uměním.  

Patchwork ve 21. století

Dnes se stává technika patchworku opět velmi populární mezi spotřebiteli i mezi ženami, které mají patchwork jako své milé hobby. Mezi překrásné výtvory patří různé bytové doplňky, které vytvoří příjemnou atmosféru v našem domově např. deky, přehozy, polštáře, ale také různé textilních dekorace, hračky, kabáty, šaty, sukně, čepice a jiné. V poslední době ale zájem o tuto textilní techniku prudce vzrůstá. Obrovskou popularitu získává patchwork a quilt zejména ve Spojených státech a Japonsku, ale i v Evropě. Také v Česku vznikají patchworkové kluby, pořádají se přednášky a kurzy, výstavy, v obchodech se objevují knihy o patchworku a také různé zboží vyrobeného touto technikou.

 

 

Navštivte náš facebook